به گزارش روابط عمومی مهد کرامت بر اساس ماده ۱۷۲ قانون مالیاتهای مستقیم، صددرصد وجوهی که به حساب‌های تعیین شده از طرف دولت به منظور بازسازی یا کمک و نظایر آن به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود همچنین وجوه پرداختی یا تخصیصی و یا کمک‌های غیرنقدی بلاعوض اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی جهت تعمیر. تجهیز. احداث و یا تکمیل مدارس. دانشگاه‌ها. مراکز‌ آموزش ‌عالی و مراکز بهداشتی و درمانی و یا اردوگاه‌های تربیتی و آسایشگاه‌ها و مراکز بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر و کتابخانه و مراکز فرهنگی و هنری (دولتی) طبق ضوابطی که توسط وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش. علوم. تحقیقات و فن‌آوری. بهداشت. درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصادی و دارایی تعیین می‌شود از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال پرداخت منبعی که مودی انتخاب خواهد کرد قابل کسر می‌باشد‌.
🔸️به همین منظور صبح امروز مورخ ۱۶ آبان ۱۴۰۲ موسسه خیریه مهد کرامت میزبان آقای مهندس حیدری پور مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت کشور،خانم محمدنجار رئیس اداره سازمانهای مردم نهاد و موسسات خیریه کشور، آقایان قلی پور و حجازی زاده کارشناسان سازمانهای مردم نهاد کشور، آقای دکتر مشیری مشاور ریاست دانشگاه علوم پزشکی در امور اجتماعی، خانم شیخی کارشناس امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی سمنان بود شایان ذکر است این گروه کارشناسی از تمامی واحدهای خدمات رسان شامل: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی، دندان پزشکی، فیزیوتراپی، دفتر خادمیاران سلامت، واحد فرهنگی، کارگاه های مهارتی (خیاطی، رزین و نقاشی روی سفال، بافندگی، آرایشگاه آقایان و بانوان) واحد نیکوکاری و مددکاری، واحد تجهیزات پزشکی و… بازدید بعمل آوردند.
🔸️بنابراین خیرین بزرگواری که قصد کمک به احداث اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی خیر ساز شرق کشور در استان سمنان را دارند پس از تایید و قرار گیری موسسه خیریه مهد کرامت در لیست شمول قانون ۱۷۲ قانون مالیاتهای مستقیم  در روز های آینده میتوانند از امتیاز این قانون بهرمند شده و در این کار خیر سهمی ارزشمند داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *