آب مروارید چشم یکی از بیماری هایی است که معمولا در سنین بالاتر اتفاق می افتد که برای تشخیص آن نیاز است حتما به پزشک مراجعه کنید از علائم آب مروارید میتوان به تاری دید یا دید رنگارنگی اشاره کرد. آب مروارید یا کاتاراکت علاوه بر بالا بودن سن، در اثر آسیب دیدگی چشم نیز ممکن است بوجود آید.

یکی از متداول ترین سوالات، راه های درمان طبیعی آب مروارید است که با توجه به تحقیقات انجام شده، در حال حاضر تنها راه درمان، عمل جراحی است اما راهکارهایی برای پیشگیری از آب مروارید وجود دارد که پیشنهاد می شود آن را مطالعه نمائید.

عمل جراحی آب مروارید یک بازه زمانی دارد که اگر بموقع انجام نشود باعث بروز عوارضی جبران ناپذیر مانند اختلال دید خواهد شد. 

عمل آب مروارید چشم چقدر طول می کشد؟ 

در این عمل که حدودا بین 30 تا 45 دقیقه زمان میبرد، عدسی کدر شده برداشته می شود و بجای آن، عدسی مصنوعی جایگزین آن خواهد شد.جراحی کاتاراکت به هیچ وجه دردناک نیست زیرا به لطف قطره‌های بی‌ حس‌کننده ی موضعی, قبل از عمل جراحی سطح چشم کاملا بی‌حس می‌شود. طول اثر این داروها تا چند ساعت پس از عمل جراحی باقی می ماند. 

با توجه به عدم نیاز به بیهوشی کامل بیمار (به جز موارد خاص) نیاز به بستری شدن بیمار و طی دوران نقاهت طولانی وجود ندارد و بیمار یک ساعت پس از عمل می تواند مرخص شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *