به گزارش روابط عمومی و تبلیغات مهد کرامت مراسم کلنگ زنی اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی در سمنان هم زمان با ولادت با سعادت حضرت محمد(ص) و روز اخلاق و مهرورزی با حضور سردار شاهچراغی معاون سیاسی وزیر کشور، سردار فتحیان مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا کشور، دکتر ایازی مدیرعامل مجمع خیرین انتقال خون کشور، مهندس حیدری‌پور مدیر کل خیرین سلامت وزارت بهداشت کشور، دکتر گلرو نماینده مردم سمنان، سرخه، مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی،  دکتر بهرامی فرماندار شهرستان سمنان، جمعه‌ای نائب رئیس اتاق بازرگانی، مهندس ذوالفقاری رئیس کمیته امداد استان سمنان، محبوبی رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان، دکتر خراسانی رئیس شورای اسلامی به همراه اعضا و جمعی از مسئولین و معاونین دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، صدا و سیمای مرکز سمنان، بهزیستی، راه و شهر سازی، صنعت گران، روحانیون، بازاریان و خیرین با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد.

در این مراسم پروفسور دکتر جدیدی پس از تشکر از حضور پر شور مردم و مسئولین در مراسم اظهار کرد: ما در تهران فقط ۵ بیمارستان تک تخصصی چشم و در کل کشور حدود ۴۰  مرکز تخصصی چشم داریم بنابراین تنها  دلیل اصلی احداث این بیمارستان افزایش بیماری های چشمی در کشور است. ما با بررسی به این نتیجه رسیدیم ضرورت انجام این کار در سمنان بسیار بالاست چرا که میتوانیم به تمامی مردم سمنان و شهرهای همجوار خدمت ارائه نماییم. ما هفت سال پیش در سمنان برای گرفتن یک عکس از چشم مشکل داشتیم اما امروز تمام خدمات تشخیصی و درمانی را در کلینیک چشم پزشکی مهد کرامت به مردم عزیز ارائه میدهیم.

دکتر ریواده گفت: مهندس هاشمی استاندارمردم سمنان با توجه به اینکه امروز توفیق زیارت و دیدار با مقام معظم رهبری را داشتند سلام ایشان را خدمت یکایک شما عزیزان ابلاغ می‌کنم و قطعاً در کنار مردم شریف استان و خیرین نیک اندیش تلاش می‌کنیم که زمان تکمیل این پروژه مهم و اساسی برای استان انشالله کوتاه شود.

دکتر ایازی تاکید کرد: مردم باید همت کنند تا این اتفاق بیفتد و این اتفاق اگر بیفتد چقدر می‌تواند منشأ عمران و آبادانی در حوزه بهداشت و سلامت استان باشد البته و خوشبختانه استان سمنان جز استانهای برخوردار در حوزه بهداشت و سلامت است. عرض من این است تمام مردم و سازمانها و نهادهای اجرایی می توانند در چهار چوب مسئولیت های اجتماعی به احداث این بیمارستان کمک کنند.

دکتر گلرو بیان کرد: ما از ابتدای این فرایند تمام تلاش خود را کردیم تا کارها تسریع شود. عرضم این است مردم، معدن دارها، صنعتگران و خیرین همه باید دست به دست هم بدهیم تا این مسئولیت اجتماعی را به انجام برسانیم.

پس از  پایان مراسم در سالن تئاتر شهر تمامی شرکت کنندگان در مراسم به محل پروژه آمدند تا آیین کلنگ زنی  را برگزار نمایند. در این مراسم، کلنگ احداث اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی در استان به وسعت ۱۰۰۰۰ متر مربع و ۶۴ تختخوابی توسط حاج  مهدی علومی پدر شهیدان علی و عباس علومی و حاج اسماعیل جدیدی پدر شهید یدالله جدیدی  و دیگر مسئولین به زمین زده شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *